TürkçeİngilizceAlmancaFransızcaİtalyanca
ANA SAYFA ÜRÜNLERİMİZ SİPARİŞ FORMU KURUMSAL AR-GE KALİTE TEKNİK BİLGİLER İLETİŞİM

OK-LAS O-Ring, Conta, Vibrasyon Takozu

Ok-las Okyanus Lastik Sanayi, kauçuk parça üretiminde 20 yıllık deneyimiyle; sızdırmazlık elemanları, muhtelif o-ring, conta, vibrasyon takozu, diyafram ve özel formlu lastik parçaları tasarlamakta ve üretmektedir.

Müşteri memnuniyetini sağlamayı temel çalışma ilkesi kabul eden OK-LAS, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine sahiptir.


O-ring (Oring) Nedir ?

Oringler basit, kullanımı-montajı kolay ve ucuz sızdırmazlık elemanlarıdır. Oringler bu özelliklerinden dolayı hidrolik, pnömatik, çeşitli sıvı ve gaz sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Oringler uzay, havacılık, tıbbi teknolojiler gibi kritik alanlar başta olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde geniş bir uygulama alanına sahiptirler. Oringler uygun çalışma ortamı ve malzeme sağlandığı taktirde hem statik hem de dinamik uygulamalarda kullanılabilirler. Oringler diğer sızdırmazlık elemanlarına göre daha az yer kapladıklarından ve her iki yönlü de sızdırmazlık sağladıklarından dizaynı kolaylaştırırlar.
Devami...

Vibrasyon (Titreşim) Takozları Ne İşe Yarar?

Dairesel (silindirik/makara) Titreşim (vibrasyon) Takozları

Dairesel vibrasyon kontrol elemanları, kauçuk malzeme yapılarındaki iç sürtünmeler yardımıyla titreşimleri (titreşime neden olan enerji yığılmalarını) yutarlar, sönümlerler. Birbirine bağlı çalışan sistem elemanları arasında çarpmaya, darbeye karşı koruma sağlarlar. Sistem elemanlarının üretim toleranslarından kaynaklanan boşlukları karşılarlar. Böylelikle sistem parçalarına gelen eksenel ve radyal hareketi, kuvvet yığılmalarını azaltarak uzun ömürlü çalışmalarını sağlarlar.
Devami...

Kauçuk Terminolojisi

Polar Özellik : Aynı malzeme üzerinde hem negatif , hem de pozitif yük özelliğinin görülmesidir. Örneğin su polar özellik gösterir. Yani sudaki hidrojen atomlarından dolayı pozitif yük, oksijen atomlarından dolayı negatif yük özelliği (polar özellik) görülür. Böylelikle polar özellikte malzemeler daha güçlü moleküler bağlar kurarlar.

Ozon : Aktif olarak bilinen ozon (O3), en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortaya çıkan elektrik arkları etkisiyle oluşur.

Devami...

OK-LAS Okyanus Lastik Sanayi Tic. Ltd. Şti.

Kaynaklar San. Bölgesi Çalık Halil Mah.
M.K. Paşa Cad. Bahadır Sk. No:3 Çalı - Bursa / TÜRKİYE
Tel : (+90 224) 482 48 70-71
Fax : (+90 224) 482 48 72
E-mail : info@ok-las.com